ניקוי אתרי וורדפרס לאחר פריצות

אתר האינטרנט שלכם הוא העסק שלכם, והוא פגיע לכל דבר כי ברוב המקרים הוא פתוח לכולם.

פריצות אתרי וורדפרס הם שכיחת מאוד בשנים האחרונות, הפופולריות עושה את שלה וכמובן היכולת של כל האקרים לעשות כרצונו באתר שלכם, הסיבה העיקרית שהאקרים פורצים לאתרים שלכם ב 75% מהמקרים בכדי להשתמש באתר שלכם כפלטפורמה לשליחת מיילים או במילים אחרות (Malware). וסיבה שניה היא וירוס שגונב מידע מהמחשבים של הגולשים שלכם.

ברוב המקרים אתה בכלל לא יודע שזה קורה לך עד שחברת השרתים מפסיקה לכם את השירות ואומרת לכם "סליחה האתר שלכם מייצר תנועה לא הגיונית אתם צרכים לבדוק מה הגורם לכך" מה שלא יהיה בינתיים האתר שלכם לא באוויר.

אחד הבעיות היותר מדאיגות היא שכל הסיפור הזה מתחיל חודש אחרי שהאתר שלכם נפרץ ואז הגיבויים שהשרת שלכם מייצר כבר נגועים, ושחזור לגיבוי מלפני שבוע לא יעזור כי אחרי חודש זה יפרוץ שוב.

מה שיותר גרוע זה כתובת IP של האתר שלכם יכנס לרשימה השחורה (BlackList) של מנועי החיפוש כ IP מסוכנת, במילים אחרות זה יסומן כספאם. בנוסף כל מייל שישלח מהשרת הזה לא יתקבל בשום מקום כי זה ייחשב גם כספאם. ואם זה לא מספיק אז קחו בחשבון שגוגל יתחיל להוריד את הדירוג של האתר שלכם מהר מאוד ויסמן אותו כאתר לא בטוח לגלישה, וכשזה קורה ייקח לכם חודשים במקרה הטוב להחזיר את אמינות הדומיין שלכם למנועי החיפוש בצורה נקייה.

ישנם עוד כמה שיטות לפריצות ומיום ליום זה נהייה מתוחכם יותר ויותר, בכדי להיות עם יד על הדופק זה מצריך הרבה מידע ועדכונים, והרבה לקרוא ולהיות מעודכן באתרים שמדברים על נושא זה ואיזה שיטות חדשות יש לפורצים לפרוץ, וככה לחסום את הפרצות לאתר שלכם.

חברת WPLOCK מתמחה בהסרת קוד זקוני, Malware, וירוסים וכל השאר מאתרי וורדפרס קיימים שנפרצו. נשמח לענות על כל שאלה שיש לכם.